រមណីយដ្ឋានភ្នំប្រុស-ភ្នំស្រី អានបន្ថែម រមណីយដ្ឋានប្រាសាទនគរបាជ័យ អានបន្ថែម រមណីយដ្ឋានភ្នំហាន់ជ័យ អានបន្ថែម រមណីយដ្ឋានទឹកឆា អានបន្ថែម រមណីយដ្ឋានកសិ-ទេសចរណ៍ថ្មដាទឹកឆា អានបន្ថែម រមណីយដ្ឋានប្រាសាទភ្នំជើងព្រៃ អានបន្ថែម ស្ពានគីហ្សូណា អានបន្ថែម មណ្ឌលកីឡាហែលទឹកតេជោសែន អានបន្ថែម រមណីយដ្ឋានឆ្នេរខ្សាច់កោះប៉ែន អានបន្ថែម រមណីយដ្ឋានបឹងធំ អានបន្ថែម រមណីយដ្ឋានទំនប់តាកុដ អានបន្ថែម រមណីយដ្ឋាននាគខ្មៅ អានបន្ថែម សមាគមអាមីកា(AMICA) អានបន្ថែម រដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ចាម ប្រារព្ធទិវាជាតិទីក្រុងស្អាតលើកទី១២ ឆ្នាំ២០២៤ អានបន្ថែម ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ជើញចូលរួមក្នុង ទិវាមច្ឆជាតិ ១ កក្កដា លើកទី១៩ ឆ្នាំ២០២៤ ក្រោម អធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា អានបន្ថែម មន្ទីរសាធារណការនិងដឹកជញ្ជូនខេត្តកំពង់ចាម ដាក់ផែនការមួយចំនួន ដើម្បីបន្តស្ថាបនា ផ្លូវថ្នល់ ស្ពាន និងហេដ្ឋារចនាសម្ពន្ធ័ ដោយមានគុណភាព ស្របតាមស្តង់ដាបទដ្ឋានបច្ចេកទេស ដើម្បីធានាដល់ការប្រើប្រាស់ផ្លូវថ្នល់បានយូអង្វែង ពិសេសសម្រួលក្នុងការរស់នៅ និងជីវភាពប្រជាពលរដ្ឋកាន់តែប្រសើរឡើង។ អានបន្ថែម រដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ចាម បើកកិច្ចប្រជុំត្រៀមរៀបចំពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីខ្មែរ ដើម្បីបង្ករការសប្បាយរីករាយ ជូនភ្ញៀវទេសចរណ៍ អានបន្ថែម បុណ្យអបអរខួប ១៥ឆ្នាំ នៃការបង្កើតកន្លែងកម្សាន្តឆ្នេរកោះប៉ែន និងស្ពានប្រដឺសឬស្សី ថ្ងៃទី៨ មីនា ខេត្តកំពង់ចាម ទទួលបានភ្ញៀវមកកំសាន្តប្រមាណជាង ៥ម៉ឺននាក់ អានបន្ថែម អភិបាលរងខេត្តកំពង់ចាម ជំរុញឲ្យអាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន និងមន្ទីរ-អង្គភាពទាំងអស់ ចេះសម្របសម្រួល ព័ត៌មាន ដេីម្បីផ្សាយជូនសាធារណជន អានបន្ថែម