ឯកឧត្តម បណ្ឌិត លី ធុច ទេសរដ្ឋមន្រ្តី អនុប្រធានទី១ អាជ្ញាធរមីន និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះជួយស្រុកបាធាយ ខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ជើញចូលរួមកម្មវិធីវេទិកាសាធារណៈ ក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានស្រុកបាធាយ ដើម្បីត្រួតពិនិត្យ និងគាំទ្រការអនុវត្តកម្មវិធីនយោបាយ យុទ្ធសាស្ត្របញ្ចុកោណដំណាក់កាលទី១របស់រាជរដ្ឋាភិបាល
អានបន្ថែម -
ព្រឹកថ្ងៃទី២៩ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម ហាន កុសល អភិបាលរងខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ជើញចុះត្រួតពិនិត្យទីតាំងមណ្ឌលសុខភាពដែលមានទីធ្លាសម្រាប់ផ្ដល់សេវាសុខភាពបឋមជូនដល់ប្រជាពលរដ្ឋនៅមូលដ្ឋាន ដោយមានការចូលរួមពី មន្ត្រីជំនាញសាលាខេត្ត សាលាស្រុក សាលាឃុំ និងអ្នកពាក់ព័ន្ធមួយចំនួន ទីតាំងនៅឃុំព្រែកក្របៅ និងឃុំរការអា ស្រុកកងមាស ខេត្តកំពង់ចាម។
លោកជំទាវ ប៉ាង ដានី អភិបាលរង នៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងកិច្ចប្រជុំ បូកសរុបលទ្ធផលការងារអប់រំ យុវជន និងកីឡាប្រចាំខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤ និងលើកទិសដៅសម្រាប់អនុវត្តបន្ត ខែមករា ឆ្នាំ២០២៥ នៅមន្ទីរអប់រំ យុវជន និងកីឡា ខេត្តកំពង់ចាម
លោក នួន ណុយ អនុប្រធានអចិន្ត្រៃយ៍លេខាធិការដ្ឋានគណៈកម្មាធិការគ្រប់គ្រងគ្រោះមហន្តរាយតំណាងរដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ចាម និងលោក បាន ស្រេង អភិបាលស្រុកស្ទឹងត្រង់ បាននាំយកអំណោយរបស់ សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវចែកជូនគ្រួសាររងផលប៉ះពាល់ដោយទឹកជំនន់ចំនួន33គ្រួសារនៅឃុំទួលព្រះឃ្លាំង